GT Grade Carbon Elite 2021 BLU gravel kolo blue

GT Grade Carbon Elite 2021 BLU gravel kolo
GT Grade Carbon Elite 2021 BLU gravel kolo
GT Grade Carbon Elite 2021 BLU gravel kolo
GT Grade Carbon Elite 2021 BLU gravel kolo
GT Grade Carbon Elite 2021 BLU gravel kolo
GT Grade Carbon Elite 2021 BLU gravel kolo

Novinka

59 999 Kč

GT

Skladem

Popis

Grade 2021 je kolem, které je od základu postaveno pro maximální dobrodružství.

Je více komfortní, univerzálně využitelné a nastavitelné než kdykoli předtím. S novým vzhledem a účelným redesignem ikonického Triple trianglu je nové GT Grade navrženo pro delší a rychlejší jízdy na širokém množství povrchů.

„Značka GT představením původního modelu Grade v roce 2015 slavila velký úspěch. GT stálo včele nově vznikající scény gravel biků, kdy jako první představilo model na karbonovém rámu vybavený kotoučovými brzdami, který byl určen na jízdu po štěrkových cestách,“ řekl Patrick Kaye, produktový manažer GT. „Navýšení výkonu a přidaná adaptabilita přizpůsobuje GT Grade současným trendům.“

Nový model GT Grade přináší zcela přepracovaný rámový trojúhelník Triple Triangle, který má oproti původnímu modelu plovoucí vzpěry zadní stavby. Toto řešení díky větší vertikální poddajnosti navyšuje komfort při celodenní jízdách v rozličném terénu.

Přední vidlice je u nejvyšších dvou karbonových variant vybavená technologií flip chip a umožňuje změnou polohy přední osy přizpůsobit geometrii kola terénu a vybrat si mezi navýšenou stabilitou či ostřejším projevem řízení. Osa lze posunout o 15 mm a navýšit tak předsazení patek z 55 mm na 70 mm. Menší předsazení je ideální na dny gravel závodů, 70 mm přijde vhod při plném naložení kola bikepackingovými brašnami.

Sedlové vzpěry zadní stavby jsou vyrobeny ze směsi lehkých uhlíkových a skelných vláken. Masivní jádro ze skelných vláken dodává houževnatost a tlumící schopnosti. Vnější vrstva z karbonových vláken navyšuje tuhost. Toto spojení GT označuje pojmem Dual Fiber Dynamics. Jezdci tak jezdí na kole, které navyšuje kontrolu při jízdě a snižuje únavu.

Pro dlouhé cesty a nekončící dobrodružství je Grade vybaveno montážními body na vidlici a rámu. Na horní rámovou trubku tak můžete připnout příruční brašnu, na vidlici jsou body na „klece na cokoli“ a slitinové rámy mají montážní body na lahve i na sedlových vzpěrách!

Důležitým paremetrem je i průchodnost plášťů. Grade následuje současné trendy, kdy kola osazuje plášti se šířkou 37 mm, což je dobrý kompromis pro silniční i gravel jízdy. Kolo však dokáže pojmout šíři až 42 mm pro opravdové terénní dobrodružství.

Model Grade je konstruován s ohledem na jednoduchost servisu a vychází z filozofie značky. Kabeláž řazení a brzd je tak vedena vnějškem rámu. Di2 a teleskopická sedlovka, u kterých se nepředpokládá častá výměna či servis, má pak vnitřní vedení pro čistý vzhled rámu. Grade také nemá žádné specifické komponenty, jezdci si tak mohou kolo bez problémů upravit dle vlastních preferencí.

 

Parametry

Rám
Grade Carbon Frame, Triple Triangle Design feat. Floating Seatstays, 12x142 Thru Axle, Flat Mount Disc (160mm), Tapered Headtube, Di2 and Dropper Compatible, PF30
Vidlice
Grade Carbon Fork, Tapered Carbon Steerer, 12x100 Thru Axle, Flat Mount Disc (160mm), Adjustable Flip Chip
Kliky
FSA Omega Adventure, 46/30
Řadící páčky
Shimano GRX 400
Kazeta
Shimano Taigra 11-34, 10-speed
Řetěz
KMC X10, 10-speed
Přesmykač
Shimano Tiagra, Braze-on
Přehazovačka
Shimano GRX RX400, Shadow Plus
Ráfky
WTB ST i23 TCS 2.0, 28h, Tubeless Ready
Pedály
GT Plastic OPC Body
Brzdy
Shimano GRX 400 Hydro Disc, 160/160mm RT30 Rotors
Představec
GT 3D Forged SL Alloy, 31.8
Řídítka
GT DropTune RS, Alloy, 16° Flare
Pláště
WTB Nano TCS Light, 700 x 40c, Tubeless Ready
Sedlo
Fabric Scoop Radius Sport, Steel Rails
Sedlovka
GT Alloy, 27.2x350mm (44-58), 400mm (61)

Kategorie

Zákaznické recenze

Dosud nebyla přidána žádná recenze, buďte první.

Recenze

Zadaný e-mail nebude zveřejněn. Slouží pouze pro případnou zpětnou vazbu.

Ochrana proti spamu

Napište prosím číslici třicetosm.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.