Florbal Litomyšl

Florbalový klub FBC Peaksport Litomyšl byl založen v roce 2007. Za svou krátkou existenci zaznamenal již několik úspěchů, z nichž největší je bezpochyby dvojitý postup týmu mužů, kteří v současné době nastupují ve 2. lize. Od samého začátku se v klubu pracuje i s mládeží. Dva roky zde působilo i družstvo žen, které však bylo zrušeno pro nedostatek hráček.

Během čtyř let se úspěšně rozrostla mládežnická struktura, takže se dnes systematicky pracuje s přípravkou, mladšími a staršími žáky, dorostenci, juniory a muži. Muži nastupují od minulé sezóny ve 2. lize, která je v systému soutěží Čfbu vedena již jako celostátní.

Jednotlivé kategorie jsou do soutěží přihlašovány dle aktuální síly ročníku. Pakliže je hráčů v daném ročníku narození málo, soutěž se nepřihlašuje. Věříme, že tento systém nám pomůže zefektivnit a zároveň zkvalitnit práci s nadějnými florbalisty. K tomu by nám měla dopomoci i úzká spolupráce s kluby v okolí. Pro sezónu 2011/2012 se domluvena spolupráce s FTC Vysoké Mýto a TJ Lubná. Nejedná se pouze o mužské kategorie, ale především i o mládež a v neposlední řadě i výpomoc v podobě hostování určitých hráčů. Věříme, že to bude k prospěchu všech zúčastněných stran.

Tréninky a domácí zápasy absolvují naše družstva v městské sportovní hale v Litomyšli, kde máme vynikající zázemí. Naše práce a činnost by se v žádném případě neobešla bez podpory města Litomyšle a sponzorů, kterým i touto cestou děkujeme za jejich podporu a přízeň.

Věříme, že se nám podaří jít stále kupředu, vybudovat a stabilizovat klub, ve kterém má každý člen své místo a všechny nás bude florbal stále hlavně bavit. I proto bylo zvoleno motto klubu FLOORBALL FAMILY.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.